3. kolo 1. ligy mužov v hokeji

10.09.2005 Celý región

HK Lietajúce kone s.r.o. Prešov - Dukla Senica 1:8 (1:1, 0:1, 0:6)\r\ngóly: 16. Zachar – 1. a 42. Kadraba, 22. Klečko, 44. Bobík, 50. Kováč, 50. Krutý, 5...
HK Lietajúce kone s.r.o. Prešov - Dukla Senica 1:8 (1:1, 0:1, 0:6)
góly: 16. Zachar – 1. a 42. Kadraba, 22. Klečko, 44. Bobík, 50. Kováč, 50. Krutý, 52. Rusnák, 60. Groma

vylúčenia: 5:5
210 divákov
rozhodovali: Bodák – Bednár, Tornay

Hostia išli do vedenia už v 47. sekunde. V prvej tretine ešte stačili domáci Zacharom vyrovnať, no na začiatku druhej časti dali Seničania druhý gól. Do konca druhej tretiny sa už súperi v koncovke presadiť nedokázali a potom aj do tretice aj úvod poslednej časti patril Záhorákom. Dali rýchly a tak trochu aj kuriózny gól, keď pred brankárom domácich Urdákom zastal puk na vode, čo hosťujúci Kadraba dokázal využiť. Dvojgólové manko už bolo potom nad sily Šarišanov, výsledkom je ich vysoká prehra.

HK Trnava – VTJ Topoľčany 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
góly: 55. Foltín - 12. a 40. Bosák, 24. Náhlik, 45. Hurtaj
vylúčenia: 5:4
presilovky: 0:2
261 divákov
rozhodovali: Čaprnka – S. Novák, Petráš

HK VTJ Spiš. N. Ves - HK 95 Pov. Bystrica 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
góly: 46. Findura, 49. , 53. a 59. Micka
vylúčenia: 9:11
oslabenia: 0:1
625 divákov
rozhodovali: Pagáč – Junek, Šefčík

HC ´05 Banská Bystrica a.s. - HK Levice 7:2 (0:0, 6:1, 1:1)
góly: 29. a 32. Šimčík, 25. Krúpa, 25. Tomek, 32. Teplan, 37. Ondreička, 48. Paško – 40. a 59. Bartík
vylúčenia: 4:4
400 divákov
rozhodovali: Babeliak – Rohoň, Vojtek

VTJ Trebišov – MšHK Prievidza 1:2 (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 0:1) po samostatných nájazdoch
góly: 60. Páleš – 5. Nátny, 71. Paták (rozhodujúci samostatný nájazd)
vylúčenia 5:3 na 2 min, navyše 26. Páleš 10 min. za nešp. , 66. Grman 10 min. za nešp. (obaja Trebišov)
650 divákov
rozhodovali: Findura – Kubuš, Orolín

ŠHK 37 Piešťany – HKm Humenné 3:4 (2:2, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1) po samostatných nájazdoch
góly: 2. Ručkay, 5. Varga, 35. Učeň – 17. Štekláč, 18. Dancsák, 41. Tarageľ, 81. Petrovič (rozhodujúci samostatný nájazd)
261 divákov

Úvod stretnutia s nováčikom súťaže naznačoval jednoznačný priebeh. Hostia však dvomi rýchlymi gólmi vyrovnali ešte v prvej časti hry. Potom malo stretnutie vyrovnaný priebeh, a keďže o víťazovi nerozhodlo ani predå ženie, na rad prišli samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší hostia z Humenného.

1. VTJ Topoľčany 3 2 1 0 0 14:9 8
2. MšHK Prievidza 3 2 1 0 0 9:4 8
3. HC ´05 Banská Bystrica a.s. 3 2 0 0 1 15:7 6
4. HK 95 Pov. Bystrica 3 2 0 0 1 10:9 6
5. HK VTJ Spiš. N. Ves 3 2 0 0 1 11:5 6
6. HKm Humenné 3 1 1 0 1 13:9 5
7. ŠHK 37 Piešťany 3 1 0 1 1 7:8 4
8. HK Trnava 3 1 0 0 2 6:10 3